ile można zarobić na grze na gitarze, Jak zarabiać na graniu na instrumencie muzycznym? Jak zarabiać na gitarze, jak zarabiać na pianinie. Zobacz jak zarabiać na swojej pasji.
4.2
(5)

Jak zarabiać na graniu na instrumencie muzycznym? Jak zarabiać na gitarze, jak zarabiać na pianinie. Zobacz jak zarabiać na swojej pasji.

Jak zarabiać na muzyce w internecie?

Internet daje szerokie możliwości na zarabianiu na muzyce. W tym artykule skupimy się na zarabianiu na grze na instrumentach muzycznych.

Jak nauczyć się grać na instrumencie muzycznych?

Obecnie jest wiele dróg prowadzących do opanowania gry na instrumentach muzycznych. Najbardziej tradycyjną jest uczęszczanie do szkoły muzycznej. Jeżeli jednak nie mieliście z różnych względów być uczniem szkoły muzycznej – nic straconego! Możesz zdecydowanie zapisać się na prywatne lekcje gry na instrumencie. Często przy szkołach muzycznych są prowadzone tzw. ogniska muzyczne. Z pewnością są w nich organizowane prywatne lekcje gry na instrumentach muzycznych (poszukaj czy w Twojej okolicy są tzw. “ogniska muzyczne”).

Na portalach ogłoszeniowych takich jak: gumtree.pl czy olx.pl znajdziesz ogłoszenia osób z Twojej okolicy, które udzielają prywatnych lekcji.

Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu masz także możliwość czerpać wiedzę o grze na wybranym przez Ciebie instrumencie z dedykowanych stron z kursami lub np. z youtube.

Jak zarabiać na grze na instrumencie muzycznym?

Jeżeli potrafisz grać na instrumencie muzycznym – oprócz tego, że zapewne sprawia Ci to frajdę – możesz na tym zarobić. Poniżej kilka propozycji jak możesz zarobić na Twojej pasji:

1) Granie na ulicy

Ruchliwy trakt pieszy w centrum miasta, niespiesznie przechadzający się turyści oraz tzw. “lokalsi”. Rozkładasz przed sobą futerał i … zaczynasz grać na instrumencie muzycznym.  Bez wątpienia trochę odwagi i wara w swoje umiejętności. Jeżeli potrafisz swoją grą przykuć uwagę przechodniów – to masz duże szanse na sukces. Ponadto wielu znanych i uznanych muzyków zaczynało grając właśnie na ulicy (Maciej Maleńczuk, George Michael, Gienek Loska, Gabriel Fleszar, Zbigniew Hołdys i inni)

Ile zarabia uliczny grajek?

Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych dziennie. Najwięcej w sezonie letnim.

2) Granie w zespole na imprezach/weselach

Biznes imprezowy a przede wszystkim weselny to dobre pieniądze. Praktycznie w każdy weekend w całej Polsce mają miejsce imprezy weselne. Rynek jest bardzo duży i zapotrzebowanie na muzyków grających w zespołach weselnych jest nieustające. Ponadto dobre zespoły mają zajęte terminy nawet na 2 lata do przodu…

Ile można zarobić grając na weselach?

W zależności od liczebności i renomy zespołu: od 400zł/os do ponad 1000zł/os za 1 dniową imprezę.

3) Założenie kanału Youtube – covery + własne utwory

W Polsce z Youtube korzysta już przeszło 14 mln osób miesięcznie i z dnia na dzień ta liczba jest coraz większa. Dzięki temu YouTube jest dobrym miejscem reklamy a przez to także miejscem do zarabiania pieniędzy.

Ile zarabia się na YouTube?

Prowadząc kanał na YouTube możesz zdecydowanie zarabiać na wyświetleniach filmów – zarobki zależą od liczby wyświetleń, kraju pochodzenia widzów i tematyki Twojego kanału. Wielkość zarobków jest na pewno ściśle powiązana z systemem reklam Google (tak – Google jest właścicielem YouTube). Przy nowym lub mało popularnym kanale można w dużym uproszczeniu przyjąć, że za ok. 100 000 wyświetleń możemy liczyć na kwoty rzędu zaledwie kilku do kilkunastu złotych. Najpopularniejsze kanały z reklam za wyświetlenia zarabiają od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie (taki wynik jest zarezerwowany dla garstki twórców).

Drugim sposobem zarabiania na YouTube jest przykładowo współpraca z firmami. Przykładowo poprzez udział w kampaniach reklamowych i promowaniu konkretnych marek i produktów. Na pewno aby mieć taką możliwość, niewątpliwie Twój kanał musi być popularny. Co to znaczy popularny? To taki, który posiada wiele subskrypcji czyli zadeklarowanych widzów. Przykładowo: posiadając ponad 200 000 subskrypcji twórca na youtube zarabia ok. 5 tys. zł/miesiąc. Jest to bardzo duże uproszczenie bo rzeczywiste zarobki zależą, jak już wspomniałem, od wielu czynników: kraj i język w jakim nagrywasz, tematyka kanału itd.

4) Patronite

Jeżeli czujesz, że Twoja gra jest wybitna i podejrzewasz, że Twoja widownia będzie chciała wspierać finansowo Twoją twórczość – możesz założyć profil na stronie Patronite (kliknij tutaj). Niewątpliwie patronite to strona gdzie widzowie/fani poprzez cykliczne wpłaty drobnych kwot(albo większych) mogą wspierać różnego rodzaju twórców. Są tam youtuberzy, malarze, muzycy, twórcy filmowi itd.

5) Udzielanie lekcji gry na instrumencie

Posiadając rozległą i ugruntowaną wiedzę a także praktyczne umiejętności gry na instrumencie możesz udzielać prywatnych lekcji. Ponadto dobrym pomysłem jest przygotowanie i opublikowanie odpowiednich ogłoszeń na następujących portalach:

– OLX
– LENTO
– Dodanie ogłoszeń na odpowiednich grupach na Facebook

6) Stworzenie własnego płatnego kursu gry na instrumencie online jest bezsprzecznie dobrym pomysłem

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym a na naszych oczach przekształcamy się w społeczeństwo internetowe. Kursy internetowe  zyskują uznanie niewątpliwie stając się dobrą okazją do komercjalizacji Twojej wiedzy i umiejętności. Ponadto aby to zrobić będziesz potrzebować kilku “składników”:
– plan kursu
– nagrania poszczególnych lekcji (najlepiej maks. 10 minut w 1 video lekcji)
– stronę internetową z obsługą płatności stanowiącą “platformę” z dostępem do kursu po opłaceniu dostępu przez kursanta

Jeżeli potrzebujesz pomocy od strony informatycznej – stworzenia takiej strony – napisz tutaj

TWOJE NIEZBĘDNE NARZĘDZIA

 
Twoja strona internetowa
Aby skutecznie dotrzeć do klientów potrzebujesz stronę internetową, na której przedstawisz zakres usług, dane kontaktowe, pochwalisz się rekomendacjami/realizacjami. Skuteczną i tanią stronę internetową możesz zamówić tutaj

Biznesowy numer telefonu
Zadbaj o swoją prywatność - nie publikuj Twojego prywatnego numeru. Załóż osobny numer telefonu - Ten numer będziesz używać w aktywności biznesowej (reklamy, strona internetowa, facebook itd.). KLIKNIJ TUTAJ

Osobne konto bankowe
Rozdziel sprawy biznesowe od prywatnych. Załóż prosto osobne konto bankowe związane z Twoją aktywnością biznesową: KLIKNIJ TUTAJ

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij i oceń ten artykuł!

Średnia ocena 4.2 / 5. Głosy: 5

Jeszcze nie oceniony - oceń artykuł!

Dziękuję za Twoją ocenę! Rozważ śledzenie naszych socjal mediów :)

Śledź nas na socjal mediach

Bardzo zależy nam na jakości artykułów

Pomóż mi poprawić ten artykuł!

Napisz proszę co mogę poprawić, czego brakuje lub co należy zmienić

Jeżeli poradnik był dla Ciebie pomocny - bardzo proszę kliknij powyżej 5 gwiazdek - Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.